Cardinal Theme

دانشکده فنی و مهندسی

پروژه های پایانی دفاع شده

دانشکده مهندسی مکانیک

پروژه های پایانی دفاع شده

ورودی های 94 و 93

1- فاطمه السادات علاالدینی (شماره دانشجویی: 931273004)

عنوان پایان نامه: بررسی و ساخت لوله کامپوزیتی مقاوم در برابر بارهای ضربه ای

چکیده:

استفاده از کامپوزیت ها در صنعت، صرفه‌جویی اقتصادی زیادی به همراه داشته که علت اصلی آن پایداری بسیار زیاد کامپوزیت های پایه پلیمری و مقاومت بسیار خوب آنها در محیط های خورنده است.در این تحقیق از لوله های فلزی ۴/۳ اینچ ، رزین اپوکسی و الیاف شیشه بافته استفاده شده است. نمونه های مورد نظر به طول ۳۰ سانتی متر و به روش لایه چینی دستی به صورت ۳،۵و۶لایه ساخته شده اند.هدف از این کار مقایسه ی میزان مقاومت در برابر بار ناگهانی لوله تقویت شده با الیاف شیشه-رزین اپوکسی در لایه های مختلف و لوله گالوانیزه میباشد.در این تحقیق از تست های خمش و سقوط وزنه برای بررسی میزان مقاومت استفاده شده است.در آزمایش سقوط وزنه ، لوله تقویت شده ۶ لایه ۲۰۰۰۰نیوتن و لوله گالوانیزه ۱۲۰۰۰ نیوتن بازتاب میکند که تقریبا ۴۰٪ از نیرو وارده را بازتاب و ۳۰٪ از انرژی حاصل ضربه را جذب میکند.در آزمایش خمش ، نتایج بیشترین میزان تحمل نیرو را در ۳لایه به ۱۹۸۰ نیوتن و در ۶ لایه ۲۵۲۰ نیوتن نشان میدهد.

*****************************************************************************************

2- دلارام اعظمی (شماره دانشجویی: 941273006)

عنوان پایان نامه: شبیه سازی سخت کاری تکه مرکزی سوزن ریل به روش انفجاری

چکیده:

دوراهی در ریل راه آهن یک قطعه مخصوص است که امکان تغییر مسیر را در جهت معین برای وسایل نقلیه ریلی فراهم می کند. یکی از قسمتهای مهم در این قطعه، تکه مرکزی سوزن ریل است که این امکان را فراهم می کند تا قطار هنگام عبور از یک خط به خط دیگر جا به جا شود و مسیر قطار را تعیین میکند. در سال‌های اخیر تکنیک‌های تقویت سطح برای بهبود سختی، استحکام، مقاومت در برابر سایش و افزایش عمر خستگی برای فلزات و آلیاژهای مختلف به کار گرفته شده است. یکی از این روشها استفاده از انفجار برای بهبود سختی سطح میباشد. یکی از مناسب ترین مواد برای تولید تکه مرکزی سوزن ریل که تحت تنش بسیار قرار میگیرند، فولاد آستنیتی منگنزدار (فولاد هادفیلد) است. در این تحقیق به شبیه سازی عددی بار انفجاری بر روی تکه مرکزی سوزن ریل با استفاده از روش المان محدود در نرمافزار آباکوس پرداخته میشود. نتایج نشان میدهد که با اعمال بار انفجاری بر روی قطعه پارامترهای تنش، کرنش و تغییر شکل پلاستیک بهبود یافته و سختی سطح پس از انفجار افزایش مییابد. همچنین در این مدل، مقدار سختی در عمق قطعه نیز بررسی شده است که با افزایش فاصله از سطح، سختی در عمق قطعه کاهش مییابد.

*****************************************************************************************

3- ایمان حسینی (شماره دانشجویی: 941273024)

عنوان پایان نامه: بررسی نسبت مناسب جریان آب به هوا در یک برج خنک‌کن نیروگاهی

چکیده:

سيستم‌هاي خنك‌كن در نيروگاه‌ها به عنوان يكي از مهم‌ترين بخش‌ها شناخته می‌شود. راندمان اين بخش تاثیر زیادی بر راندمان کل نيروگاه دارد. عملكرد برج‌های خنك‌كن می‌تواند تحت‌تاثیر عوامل مختلف تغییر ‌کند. جریان آب ورودی و جریان هوای در حال گردش از جمله‌ی این عوامل می‌باشند. در این خصوص تحقیقات مختلفی صورت گرفته و پروژه حاضر به بررسی تاثیرات این دو فاکتور پرداخته است. در این پروژه اعداد و نسبت‌های مختلف امتحان شده و بهترین حالت معرفی شده است.

*****************************************************************************************

4- رادین گلپایگانی (شماره دانشجویی: 941273050)

عنوان پایان نامه: بررسی عددی سرعت پیشروی و جریان جوشکاری بر توزیع تنش های پسماند در جوشکاری ورقهای فولاد S355J2G3

چکیده:

یکی از مهمترین مسائلی که در مهندسی مکانیک مورد بررسی و آزمایش قرار میگیرد، روشها و تأثیرات جوشکاری بر روی سازهها و مکانیزمهای مدنظر است. در جوشکاری، تنشهای پسماند میتواند موجب مشکلات متعددی در سازه، مانند تغییر سازه‌ای بزرگ و غیرقابل تعمیر، شود که علاوه بر ضرر مالی، زمان زیادی صرف تعمیر ویا بازسازی آنها میشود. عوامل زیادی میتواند بر مقدار تنش پسماند تأثیر گذار باشد. از این عوامل میتوان به سرعت پیشروی و جریان جوشکاری اشاره کرد. در این مقاله به تحلیل و محاسبه میزان تأثیر دو عامل مذکور بر روی ورقههای S355J2G3 که در ساخت دکلهای مخابراتی، جرثقیلها و یدککشها کاربرد فراوانی دارند، با استفاده از نرم افزار SYSWELD پرداخته شده است. پس از اعتبارسنجی این نرم افزار و تحلیلهای مختلف، نتیجه گیری شد که در فرآیند جوشکاری بر روی ورقههای فولادی S355J2G3، با بالا رفتن سرعت پیشروی، تنش پسماند در قطعات افزایش می یابد. از طرفی با افزایش جریان الکتریکی، تنش پسماند تا حدود تنش نهایی بالا می رود و سپس کاهش مییابد.

*****************************************************************************************

5- محمدحسین علیپور برزگر (شماره دانشجویی: 941273046)

عنوان پایان نامه: بررسی و ساخت لوله کامپوزیتی مقاوم در برابر بارهای ضربه ای

چکیده:

استفاده از کامپوزیت ها در صنعت ، صرفه‌جویی اقتصادی زیادی به همراه داشته که علت اصلی آن پایداری بسیار زیاد کامپوزیت های پایه پلیمری و مقاومت بسیار خوب آنها در محیط های خورنده است.در این تحقیق از لوله های فلزی ۴/۳ اینچ ، رزین اپوکسی و الیاف شیشه بافته استفاده شده است. نمونه های مورد نظر به طول ۳۰ سانتی متر و به روش لایه چینی دستی به صورت ۳،۵و۶لایه ساخته شده اند.هدف از این کار مقایسه ی میزان مقاومت در برابر بار ناگهانی لوله تقویت شده با الیاف شیشه-رزین اپوکسی در لایه های مختلف و لوله گالوانیزه میباشد.در این تحقیق از تست های خمش و سقوط وزنه برای بررسی میزان مقاومت استفاده شده است.در آزمایش سقوط وزنه ، لوله تقویت شده ۶ لایه ۲۰۰۰۰نیوتن و لوله گالوانیزه ۱۲۰۰۰ نیوتن بازتاب میکند که تقریبا ۴۰٪ از نیرو وارده را بازتاب و ۳۰٪ از انرژی حاصل ضربه را جذب میکند.در آزمایش خمش ، نتایج بیشترین میزان تحمل نیرو را در ۳لایه به ۱۹۸۰ نیوتن و در ۶لایه ۲۵۲۰ نیوتن نشان میدهد.

*****************************************************************************************

6- آرمین فرهناک(شماره دانشجویی: 942273001)

عنوان پایان نامه: مدلسازی دستگاه پرینتر سه بعدی با تکنولوژی مدلسازی لایه گذاری ذوب شونده

چکیده:

چاپ سه بعدی شامل مجموعۀ فرآیند‌هایی است که در آن مواد به صورت لایه‌به‌لایه به یکدیگر پیوند داده می‌شوند تا یک شیء سه‌بعدی ساخته شود. از مزیت‌های استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی می‌توان به استفاده از مواد کمتر نسبت به روش‌های دیگر تولید و همچنین تولید آسان‌تر قطعات با اشکال پیچیده‌تر اشاره کرد. هدف از این پایان نامه مدلسازی یک پرینتر سه بعدی با تکنولوژی لایه گذاری ذوب شونده می‌باشد که با هزینه پایین و دقت بالا قابل ساخت و بهره برداری باشد. در این پایان نامه یک پرینتر دونازله با امکان تولید قطعه با ابعاد 20×20×20 سانتی‌متر ، با بدنه آلومینومی و با استفاده از استپر موتور و با اتکا بر برد آردوینو مدلسازی شده است. برای مدلسازی سه‌بعدی این پرینتر از نرم افزار کتیا ورژن 5 استفاده شده است.

*****************************************************************************************

7- امیر حسین مهین زعیم (شماره دانشجویی: 941273058)

عنوان پایان نامه: بررسی تاثیر ایجاد باد مصنوعی بر سرمازدگی بهاره درختان میوه

چکیده:

همه ساله در فصل بهار با بازشدن شکوفه های باغات میوه، مهم ترین مشکلی که باغداران را مورد تهدید قرار می دهد، سرمازدگی بهاره ی میوه هاست.در این پروژه سعی بر حل این مشکل از طریق ایجاد جریان هوا در محیط باغ برای جلوگیری از سرمازدگی توسط لرزش ایجاد شده از طریق جریان هوا بر روی شاخ و برگ درختان شده است. در این پروژه فضای فرضی باغ و درختان توسط مدل های ساده ای ار درختان و زمین مدل سازی شده است و برای قرار دادن شرایط مرزی مناسب توسط نرم افزار فلوئنت تحلیلی بر سرعت هوای ایجاد شده در محل های مختلف و بین درختان انجام شده است. همچنین برای ساده سازی و کمتر کردن حجم محاسبات نرم افزار هندسه به صورت متقارن ایجاد شده است. در حقیقت این مکانیزم ضد سرمازدگی زمانی پاسخ مناسبی به حل مشکل ما می دهد که فن های تعبیه شده به صورت تناوبی در حال چرخش حول محور عمودی باشند که علاوه بر ایجاد جریان تناوبی باد مساحتی چندین برابری را پوشش دهند وبه علت کم بودن سرعت چرخش فن حول محور عمودی آن را ثابت فرض می کنیم. برای تحلیل سرعت ها حداقل سرعت5 متر بر ثانیه را حد پایین سرعت مورد نیاز در نظر می گیریم. در این پروژه تحلیل برای چندین سرعت خروجی هوا از فن و همچنین ارتفاع های مختلف فن نسبت به بالاترین ارتفاع شاخه های درختان انجام شده تا بهترین و بهینه ترین پاسخ برای تحلیل پیدا شود.

*****************************************************************************************

8- محمدصادق رضائیان (شماره دانشجویی: 941273028)

عنوان پایان نامه: مزایا و محدودیت‌های ریخته‌گری دایکست و تحلیل پارامترهای فرآیند در نرم‌افزار ProCast

چکیده:

این مقاله به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود که در بخش اول که شامل فصول یک تا سه است، به موضوعاتی از قبیل چگونگی فرآیندهای دایکست، نحوه کار ماشین های دایکست، چگونگی و علت پیدایش این نوع ریخته گری، مزایا، معایب و موانع سر راه این نوع ریخته گری پرداخته شده است. بر فرض مثال در فصل های دوم و سوم، یک به یک مشکلات ایجاد شده برای قالب و قطعه ریخته گری تحت فشار آورده شده و درباره آن ها بحث شده است. همچنین راه حل ها و پیشنهاداتی در راستای رفع این عیوب ارائه شده است که برگرفته از تجربیات و منابع مختلف در این زمینه است. نحوه توضیح به این صورت است که ابتدا نام یک عیب و منشا پیدایش آن ذکر شده و در ادامه با ارائه یک شکل، به توضیح راه های غلبه بر این عیوب پرداخته شده است. همچنین بحثی مبنی بر پوشش کاری مهندسی و بهینه سطوح قالب مطرح شده است که امری بسیار حیاتی در کاهش تنش های موثر و احتمال ایجاد شکست بر اثر خستگی حرارتی در قالب است. بخش دوم پروژه که در فصل چهارم آورده شده، تحلیل های نرم افزاری این روش ریخته گری در نرم افزار مخصوص شبیه سازی و تحلیل فرآیندهای ریخته گری یعنی ProCast آورده شده است که یک نرم افزار تحلیل اجزای محدود مثل Ansys است. طبق تحلیل های نرم افزار، این امکان فراهم شد تا بتوانیم محل های تمرکز تنش و احتمال خستگی حرارتی قالبمان، زمان انجماد نقاط مختلف قطعه، احتمال ترک خوردگی در قطعه و عیوب دیگر احتمالی قطعه موردنظرمان که قطعاتی از جنس آلومینیوم بودند را دریابیم. این امر به ما این توانایی را می دهد تا در صنعت، پیش از برخورد با چنین عیوبی در قطعه و قالب، تمهیدات لازم را برای پیش گیری از آن ها بیندیشیم.

*****************************************************************************************

9- محمد صادقی (شماره دانشجویی: 941273038)

عنوان پایان نامه: بهینه‌سازی توان و وزن چرخدنده‌های ساده به کمک روش‌های فراابتکاری و روش‌های اجزای محدود

چکیده:

یکی از راه‌های کاربردی برای انتقال قدرت و گشتاور، چرخدنده ‌ها می‌باشند؛ با پیدایش موتورهای الکتریکی جریان غیرمستقیم اهمیت تجهیزاتی که با گردش دورانی کار می‌کنند بیش از هر زمان دیگری شد که یکی از آن بخش‌های انتقال قدرت و دوار چرخدنده‌ها هستند. چرخدنده‌ها یکی از پرکاربردترین قطعات در صنعت می‌باشند و امروزه بیشتر دستگاه‌های موجود در صنعت دارای چرخدنده هستند که خود نشان از اهمیت بالای آن است. با ظهور اولین رایانه‌ها و پیشرفته‌تر شدن آن‌ها مهندسی مکانیک مانند بسیاری از علوم به سمت مدرن شدن حرکت کرده به این صورت که در این مبحث نرم‌افزارهای بسیاری طراحی و تولید شد و می‌توان از این تحول به عنوان انقلابی در علم مکانیک یاد کرد چرا که هم در هزینه هم در محصول نهایی و همچنین زمان ساخت بهینه‌سازی فوق‌العاده‌ای صورت گرفت. ازجمله نرم‌افزارهای که در این پایان‌نامه از آن‌ها استفاده شده است انسیس و کتیا و متلب هستند که همگی به بهینه‌سازی چرخدنده‌ها در علم مکانیک کمک بزرگی کرده‌اند. در این پایان‌نامه سعی شده تا متغیرهای توان، تعداد دندانه، مدول، ضخامت چرخدنده به بهینه‌ترین شکل ممکن با نرم‌افزار متلب در نظر گرفته و با نرم‌افزارهای کتیا و انسیس مدل‌سازی و تحلیل شوند. در این میان قیودی مثل قید مربوط تنش‌های موجود، مدول، فاصله دو محور چرخدنده، راندمان، ضرایب اطمینان در نظر گرفته می‌شود.

ورودی های 95

1- عماد علیشیری (شماره دانشجویی: 951273064)

عنوان پایان نامه: طراحی و تحلیل زنجیر چرخ بهینه مناسب برای تمامی خودروها

چکیده:

همه ساله با شروع فصل سرما شاهد تصادفات ناگواری به دلیل جاده¬های پوشیده از برف و یخ هستیم. دایره این صدمات به حدی است که حتی خودروهای دو دیفرانسیل را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. در این بین تجهیزات زیادی با هدف کلی افزایش سطح اصطکاک مابین لاستیک خودرو و جاده در شرایط برف و یخ ساخته شده¬اند که هیچ یک کامل نبوده ودر کنار مزیتهایشان دارای معایبی غیر قابل انکار میباشند. منجمله عیب بزرگ اکثر آنها خودکار نبودن آنها، عدم ترمز گیری مناسب، عدم تعادل و پایداری مناسب در پیچها است. که این موضوع موجب زحمت زیاد و خسارات جبران ناپذیری برای انسان میشود. در مواقعی بدلیل خطای انسانی شاهد صدماتی به خودرو وسرنشینان نیز میباشیم. مکانیزم زنجیرچرخ طراحی شده با هدف از بین بردن محدودیتهایی از جمله سایز لاستیک، نوع خودرو و همچنین افزایش کنترل و تسلط راننده در شرایط خاص آب وهوایی طراحی شده است که مزیتهای تمامی زنجیرچرخهای ساخته شده تا به امروز را دارا بوده و معایب آنها را بطورکامل برطرف مینماید.

*****************************************************************************************

2- پوریا جعفری مقدم (شماره دانشجویی: 951273030)

عنوان پایان نامه: تحلیل کامل چرخهی ترمودینامیکی برایتون به همراه اجزای خنک کن میانی، گرم کن میانی و بازیاب،به تفکیک و باهم به کمک نرم افزار متلب

چکیده:

حوزه‌ی اصلی کار و تحقیق در این پایان‌نامه پیرامون چرخه‌ها و سیکل‌‌های تولید کار و بصورت ویژه سیکل برایتون ‌‌می‌باشد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. راه‌‌های افزایش بازده توضیح داده شده و سپس به تحلیل ترمودینامیکی این چرخه خواهیم پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. علاوه بر چرخه‌ی برایتون، در این پایان نامه به تحلیل چرخه ی برایتون به همراه بازیاب، خنک کن میانی و گرم کن میانی به تفکیک و سپس در یک تحلیل نهایی به تحلیل چرخه ی برایتون به همراه تما‌‌می‌جزء‌‌های ذکر شده خواهیم پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. تما‌‌می‌تحلیل‌ها در این پایان‌نامه به کمک ‌‌‌نرم‌افزار متلب انجام گردیده و نتایج از آن استخراج شده است‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

*****************************************************************************************

3- زهرا امیر احمدی (شماره دانشجویی: 951273013)

عنوان پایان نامه: طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی Fixture در صنعت دندانپزشکی

چکیده:

*****************************************************************************************

4- نوید شیرزادی (شماره دانشجویی: 951273051)

عنوان پایان نامه: بررسی راهکار فنی جایگزینی برج تر با برج خشک جهت بهبود مشکل تأمین آب نیروگاه بعثت

چکیده:

با توجه به تغییرات شرایط آب و هوایی و کاهش بارندگی‌ها در بخش‌های مختلف ایران در دهه‌های اخیر، منابع طبیعی کاهش قابل توجهی داشته است و نیاز به مدیریت منابع آبی ضروری به نظر می‌رسد. به منظور کاهش مصرف آب در برج‌های خنک‌کن تر نیروگاه حرارتی بعثت، امکان‌سنجی تبدیل برج خنک‌کن تر به برج خنک‌کن خشک از لحاظ فنی و اقتصادی و نیز اثرات زیست‌محیطی این جایگزینی به صورت تحلیلی مورد ارزیابی قرار گرفته است. همچنین در این تحقیق به مرور عوامل اصلی ایجاد محدودیت تولید در نیروگاه بعثت پرداخته شده است. بدین منظور ابتدا مدل ترمودینامیکی سیکل نیروگاه توسط نرم‌افزار ترموفلو شبیه‌سازي شده و با استفاده از اطلاعات طراحی اجزاي مختلف سیکل، تا حد امکان دقیق شده است. سپس با استفاده از اطلاعات حاصل از آزمون عملکرد انجام گرفته روي این نیروگاه، مدل ساخته شده بر وضعیت کنونی آن منطبق گشته تا مقدار آب مصرفی در هر حالت محاسبه گردد. در پایان مقدار آب صرفه‌جویی شده در سال برای هر وضعیت محاسبه می‌شود.

*****************************************************************************************

5- رامتین جوادی جم (شماره دانشجویی: 951273031)

عنوان پایان نامه: ساخت دستگاه پرینتر سه بعدی جهت چاپ محصولات کاکائویی

چکیده:

چاپ سه بعدی کاکائو فرآیند تولید محصولات کاکائویی با استفاده از انواع مختلف تکنیک‌های تولید افزایشی است . بیشتر موارد معمول ، سرنگ‌های مخصوص مواد غذایی مواد چاپ را نگهداری می‌کنند که پس از آن نازل، مواد غذایی را لایه به لایه اکسترود میکند.پرینتر سه بعدی کاکائو میتواند با ایجاد محصولات خاص و جذاب در رونق کسب و کار قنادی ها و رستوران ها تاثیر به سزایی بگذارد.

*****************************************************************************************

6- پوریا جعفری مقدم (شماره دانشجویی: 951273030)

عنوان پایان نامه: تحلیل کامل چرخه‌ی ترمودینامیکی برایتون به همراه اجزای خنک کن میانی، گرم کن میانی و بازیاب،به تفکیک و باهم به کمک ‌‌‌نرم‌افزار متلب

چکیده:

حوزه‌ی اصلی کار و تحقیق در این پایان‌نامه پیرامون چرخه‌ها و سیکل‌‌های تولید کار و بصورت ویژه سیکل برایتون ‌‌می‌باشد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. راه‌‌های افزایش بازده توضیح داده شده و سپس به تحلیل ترمودینامیکی این چرخه خواهیم پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. علاوه بر چرخه‌ی برایتون، در این پایان نامه به تحلیل چرخه ی برایتون به همراه بازیاب، خنک کن میانی و گرم کن میانی به تفکیک و سپس در یک تحلیل نهایی به تحلیل چرخه ی برایتون به همراه تما‌‌می‌جزء‌‌های ذکر شده خواهیم پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. تما‌‌می‌تحلیل‌ها در این پایان‌نامه به کمک ‌‌‌نرم‌افزار متلب انجام گردیده و نتایج از آن استخراج شده است‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

*****************************************************************************************

7- سید یوسف سیدمحسنی (شماره دانشجویی: 951273048)

عنوان پایان نامه: ارزیابی فنی استفاده از حرارت دودکش بویلرهای نیروگاه طرشت و استفاده از آن در سیکل کالینا جهت تولید برق

چکیده:

بهينهسازي مصرف سوخت در نيروگاههاي حرارتي از جمله سرفصلهاي مهم صرفهجويي مصرف انرژي در كشور محسوب ميگردد. در اين راستا و با توجه به رشد ميزان مصرف انرژي در نيروگاههاي كشور و وجود محدوديتها و چالشهاي موجود در تأمين سوخت فسيلي مورد نياز نيروگاهها، براي هر يك از نيروگاههاي كشور به عنوان يك موضوع قابل اعتنا مطرح گرديده است. در این راستا، پروژه حاضر به بازیابی گرمای اتلافی از دودکشهای نیروگاهی پرداخته است. به منظور تحقق این امر، سیکل کالینا (که همان سیکل رانکین با تفاوت در سیال عامل یعنی آب و آمونیاک با ویژگی بارز ایجاد نقطه جوش متغیر در فشار ثابت می باشد)، مورد مطالعه قرار گرفت تا در کنار نیروگاه انتخابی (شهید فیروزی- طرشت) از گرمای دود خروجی دودکش به عنوان منبع گرمایی در آن استفاده شده و بتوان برق تولید کرد. ابزار تحلیل این مسئله نرم افزار ترموفلکس می‌باشد که به مدل‌سازی یک واحد از نیروگاه پرداخته شد که پس از صحه‌سنجی آن، سیکل کالینا با توجه به نتایج دود خروجی مدلسازی و نتیجه‌گیری شد. نتایج این مدلسازی، تولید توان خالصی در حدود2080 کیلووات را نشان میدهد که توان خالص کل نیروگاه را در حدود 5 درصد افزایش می‌دهد. با توجه به تحلیل محیط زیستی، این سیکل به دلیل کاهش دمای دود خروجی به محیط و عدم استفاده از سوخت فسیلی اضافی، آسیب‌های کمتری به محیط زیست وارد خواهد کرد. بنابراین راه حل مناسبی برای استفاده از حرارت اتلافی از نیروگاهها به شمار میرود. تنها نکته قابل تأمل در این راه کار (بر اساس تحلیل اقتصادی انجام شده)، هزینه بالای راهاندازی در مقایسه با سایر واحدهای نیروگاهی میباشد.

*****************************************************************************************

8- محمد رجبی (شماره دانشجویی: 951273044)

عنوان پایان نامه: سیستم تعلیق خودرو با استفاده از سیال MR (سیستم تعلیق مغناطیسی)

چکیده:

در این پروژه ابتدا به بررسی کامل سیستم های تعلیق مغناطیسی و دمپرهای MR می پردازیم و حالت بهینه طراحی دمپرهای MR را با بررسی نتایج آزمابشگاهی مربوط به سیالات MR بدست می آوریم. در قدم بعد تاثیر استفاده از کنترلر یا واحد پردازش(سیستم تعلیق فعال) را با شبیه سازی معادلات دینامیکی هفت درجه آزادی یک خودرو در محیط سیمولینک (Simulink) متلب بررسی می کنیم و نتایج را با حالت بدون کنترلر (سیستم تعلیق غیرفعال) مقایسه می کنیم که خلاصه ای از نتایج به شرح زیر است: 1- حالت بهینه طراحی دمپر های MR با حداقل کردن طول دریچه دمپر 2-مقایسه RMS های شتاب و جابجایی در سیستم های تعلیق فعال و غیر فعال  (RMS شتاب خودرو در حالت فعال 31.8 درصد نسبت به حالت غیرفعال بهبود پیدا می کند. RMS جابجایی خودرو در حالت فعال 38 درصد نسبت به حالت غیرفعال بهبود پیدا می کند).

*****************************************************************************************

9- محمدرضا عابدی (شماره دانشجویی: 951273056)

عنوان پایان نامه: بهینه سازی پارامتر های طراحی یاتاقان های شیار عمیق به وسیله ی الگوریتم های شبکه عصبی و چرخه آب

چکیده:

طراحی یاتاقان های غلتشی همواره چالشی در زمینه مهندسی مکانیک بوده است. در این پایان نامه بهینه سازی عمر خستگی و ظرفیت دینامیکی یاتاقان های غلتشی به وسیله الگوریتم های طراحی ای که شناخته شده اند به نام های الگوریتم شبکه عصبی(NNA) و الگوریتم چرخه آب(WCA) بررسی میشود. همچنین عمر خستگی مستقیما با ظرفیت دینامیکی پایه متناسب است. این روش های بهینه سازی برای یاتاقان های شیار عمیق به کار گرفته می شوند که بر اساس سرعت مجاز و نحوه بارگذاری طراحی باید قید های هندسی و قدرتی را ارضا کنند. پارامترهای هندسی که بر روی عمر خستگی تاثیر می گذارند عبارتند از تعداد المان های غلتشی، قطر ساچمه، قطر گام، ضرایب شعاع منحنی مسیر داخلی و خارجی. علاوه بر این، پنج پارامتر ثابت در معادلات قیود استفاده می شوند. برای اعتبار سنجی عملکرد الگوریتم شبکه عصبی و الگوریتم چرخه آب، نتایج بهینه سازی پارمترها توسط الگوریتم های دیگر آورده شده است که مقایسه نتایج نشان داد الگوریتم شبکه عصبی و الگوریتم چرخه ی آب با دقت بالاتری نسبت به سایر الگوریتم ها به راه حل بهینه نزدیک است. از مطالعات فهمیده شد که هرچقدر که اندازه ی یاتاقان افزایش پیدا میکند، قطر گام گرایش دارد تا متانسب و مشابه با قطر گوی افزایش پیدا کند.و همچنین تعداد گوی ها نیز با یاتاقان ها افزایش پیدا میکنند. و همینطور از نتایج نتیجه گیری شد که تعداد بیشتر گوی همیشه فایده رسان نیست، حتی گوی هایی با قطر بزرگتر و تعداد کمتر عمر خستگی بهتری را نتیجه داده اند.

*****************************************************************************************

10- نوید شیرزادی (شماره دانشجویی: 951273051)

عنوان پایان نامه: بررسی راهکار فنی جایگزینی برج تر با برج خشک جهت بهبود مشکل تأمین آب نیروگاه بعثت

چکیده:

با توجه به تغییرات شرایط آب و هوایی و کاهش بارندگی‌ها در بخش‌های مختلف ایران در دهه‌های اخیر، منابع طبیعی کاهش قابل توجهی داشته است و نیاز به مدیریت منابع آبی ضروری به نظر می‌رسد. به منظور کاهش مصرف آب در برج‌های خنک‌کن تر نیروگاه حرارتی بعثت، امکان‌سنجی تبدیل برج خنک‌کن تر به برج خنک‌کن خشک از لحاظ فنی و اقتصادی و نیز اثرات زیست‌محیطی این جایگزینی به صورت تحلیلی مورد ارزیابی قرار گرفته است. همچنین در این تحقیق به مرور عوامل اصلی ایجاد محدودیت تولید در نیروگاه بعثت پرداخته شده است. بدین منظور ابتدا مدل ترمودینامیکی سیکل نیروگاه توسط نرم‌افزار ترموفلو شبیه‌سازي شده و با استفاده از اطلاعات طراحی اجزاي مختلف سیکل، تا حد امکان دقیق شده است. سپس با استفاده از اطلاعات حاصل از آزمون عملکرد انجام گرفته روي این نیروگاه، مدل ساخته شده بر وضعیت کنونی آن منطبق گشته تا مقدار آب مصرفی در هر حالت محاسبه گردد. در پایان مقدار آب صرفه‌جویی شده در سال برای هر وضعیت محاسبه می‌شود.

*****************************************************************************************

11- هومن پوررستمی (شماره دانشجویی: 951273025) و سینا نجاری کلانتری (شماره دانشجویی: 951273085) و علی بن سعید (شماره دانشجویی: 951273021)

عنوان پایان نامه: طراحی Plant نفتی در منطقه آزادگان جنوب

چکیده:

مدل سازی و تحلیل تنش Piping در Plant های نفتی و گازی همواره مورد توجه مهندسان مکانیک قرار گرفته است. میدان نفتی منطقه آزادگان جنوب، یکی از بزرگترین میادین نفتی کشور با مساحت 440 هزار کیلومتر مربع و با بهره برداری بیش از 320 هزار بشکه نفت در روز می باشد. در این پروژه مدل سازی و تحلیل تنش Piping یکی از واحد های بهره برداری نفتی این منطقه انجام گرفته است. مدل سازی این Plant نفتی توسط یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های Piping به نام PDMS صورت گرفته است. خطوط بحرانی این واحد توسط نرم افزاری پر کاربرد در تحلیل تنش لوله ها به نام Caesar ii انجام گرفته است. علاوه بر موارد یاد شده، مدارک پرکاربرد در فرآیند پروژه از جمله Plot Plan، Line List، Standard Pipe Suport و سایر مدارک مبتنی بر استاندارد های ASME و IPS توسط گروه تدوین شده است.

*****************************************************************************************

12- اشکان صادقی آهنگر (شماره دانشجویی: 951273052)

عنوان پایان نامه: بررسی اثر سرعت حرکت الکترود بر میزان تنش پسماند ایجاد شده در جوشکاری سر به سر ورق‌های فولادی

چکیده:

وجود تنش‌های پسماند به عنوان تنش‌های ثانویه در کنار تنش‌های اولیه ناشی از بارگذاری سازه‌های مهندسی می‌تواند موجب از کار افتادگی سازه تحت بارهای کمتر از حد انتظار و کاهش مقاومت به خستگی و شکست گردد. از طرفی آزادسازی این تنش‌ها در حین کارکرد سازه می‌تواند موجب بروز اعوجاج خطای ابعادی و هندسی گردد. از این رو اطلاع از میزان تنش‌های پسماند در سازه به منظور کنترل و کاهش آن همواره در صنایع مورد توجه بوده است. یکی از مهمترین روش‌های اتصال فلزات به یکدیگر جوشکاری است که باعث پیوستگی مولکولی میان قطعات می‌گردد. در جوشکاری به دلیل وجود آمدن تنش پسماند و احتمال ایجاد و رشد ترک و شکست قطعه، دانستن اندازه تنش‌های پسماند ایجاد شده بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در این مطالعه به بررسی اثر سرعت حرکت الکترود در فرآیند جوشکاری قوسی بر روی تنش پسماند ایجاد شده در دو ورق فولادی که به صورت لب به لب به یکدیگر متصل شده اند می‌پردازیم. بدین منظور از نرم افزار آباکوس برای مدل سازی قطعه و شبیه سازی فرآیند جوشکاری به روش المان محدود استفاده شده‌است. پس از مدلسازی قطعه در نرم افزار با استفاده از سابروتین دیفلاکس شار حرارتی مربوطه به قطعه اعمال شده و تنش‌های پسماند آن را می‌توان اندازه گیری نمود.

*****************************************************************************************

13- پارسا قهرمانی (شماره دانشجویی: 951273067)

عنوان پایان نامه: طراحی و ساخت نمونه آزمایشی واکر هشت چرخ سالمندان

چکیده:

امروزه اهمیت استفاده از و سایل و تجهیزات کمک حرکتی مناسب برای سالمندان بیش از گذشته احساس می شود. این پایان نامه به موضوع طراحی و تولید یک واکر جدید اختصاص یافته است که پا سخگوی نیاز های آن دسته از ا فرادی باشد که نمی توانند از واکر های معمولی استفاده کنند. باید دقت داشت ، طراحی محصول بگونه ای باشد که ایمنی کار بر ان را تضمین کند و همچنین استفاده از آن ساده و قیمت آن مناسب باشد. پس قبل از شروع به کار لازم بود با قوانین و استاندارد های این حوزه آشنا شویم. بعد از مطالعه قوانین و تحقیق در باره ابعاد استاندارد واکر ها ، فرآیند طراحی آغاز گشت. سپس به کمک نرم ا فزار CAD یک مدل سه بعدی از طرح تهیه شد. این طرح از نظر مهندسی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت تا اطمینان حاصل شود که از استحکام کافی نیز بر خور دار است. پس از آن ، مواد و ابزار مورد نیاز را سفارش داده و یک نمونه از روی مدل ساختیم. در انتها ، لازم بود عملکرد و سیله مورد آزمایش قرار گیرد . با انجام چند تست و مقایسه نتایج کار ایی و قابلیت اطمینان نمونه ارزیا بی شد و این مرحله نیز به اتمام رسید. در این پایان نامه اطلاعاتی در باره مشکلات شایع سالمندان و مشخصات انواع واکر ها گرد آوری شده و مراحل و روش انجام پروژه ، که در اینجا به صورت مختصر بیان شد، توضیح داده شده است.

*****************************************************************************************

14- محمد محبی نیا (شماره دانشجویی: 951273074)

عنوان پایان نامه: طراحی سردخانه

چکیده:

سردخانه ها، نوعي از انبارهاي ذخيره سازي مواد غذايي هستند كـه در آنها مواد غذايي مختلف از طریق ايجاد سرمايش تا مدت معيني حفظ و نگهداري گردند . معمولاً سردخانه ها به نحوي ساخته می شوند که تنها توانايي ذخيره سازي يكي از انواع محصولات بالاي صفر و زير صفر را دارنـد. اما برخي از سردخانه هـا مي توانند هر دو نوع محصول را در سالن هاي جداگانه نگهداري كنند كه به آن ها سردخانه هاي دو مداره می گوينـد . گـاهي بر اثر وجود شرايط خاص، ميزان محصولاتي كه نياز بـه ذخيـره سـازي در سالن هاي بالاي صفر را دارند كاهش می یابد و در چنين شرايطي لازم اسـت، سالن هاي بالاي صفر سردخانه ها به نحوي طراحي شده باشند تا بتوانند در صورت نیاز، به سالن هاي زیر صفر تغییركـاربري دهنـد. بـه ايـن سـالن ها در پروژه، سالن هاي دو منظوره گفته می شود، يك سردخانه دو مداره و دو منظوره به نحوي طراحي شـده است كه هم از قابليت ذخيره دو نوع محصول با دماهاي متفاوت (دو مداره) و هـم از قابلیت تغيير كاربري در سـالن ها بـر حسـب نيـاز (دو منظـوره) برخوردار است . سپس قابليت تغييـر کاربري سالن هاي بـالاي صـفر از سه جنبة فضاي قرارگيري محصولات بر مبنـاي رعايـت اسـتانداردها، جوابگو بودن موتورخانه و سیستم هاي برودتي سردخانه در صورت تغيير کاربري و صرفه اقتصادي ساخت چنین سردخانه هايي در مقايسه با سردخانه هـاي دو مداره؛ مورد بررسي قرار گرفته است .پروژه حال حاضر مربوط به طراحی سردخانه در شهر تهران- بلوار هجرت- مخازن آمادگاه پدافند هوایی می شود، که تعداد 4 پرسنل دارد.

*****************************************************************************************

15- محمد حسن حسینمردی (شماره دانشجویی: 951273033)

عنوان پایان نامه: بررسی تأثیر نانوسیال اکسید مس بر انتقال حرارت در جریان آرام در یک لوله با شار حرارتی یکنواخت

چکیده:

هدف این پروژه بررسی تاثیرات جریان آرام نانوسیال در انتقال حرارت و افت فشار یک لوله با شار حرارتی ثابت و مقایسه آن با آب بوده است. در این پژوهش نانوسیال تشکیل شده از ذرات اکسید مس در غلظت‌های حجمی 05/0، 1/0 و 2/0مد نظر بوده و به صورت یک سیال با خواص جدید در نظر گرفته شده است. سیال عامل آب و نانوسیالات با غلظت‌های حجمی مختلف تراکم ناپذیر و نیوتنی فرض شده‌اند.. ابزار حل این مسئله نرم افزار تجاری انسیس فلوئنت می¬باشد. معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی از روش المان محدود گسسته سازی شده است. جریان سیال در لوله ی هدف آرام می‌باشد در نتیجه برای حل معادلات مربوط به جریان آشفته از شبیه ساز Laminar نرم‌افزار انسیس استفاده شده است. شبکه بندی دامنه¬ی حل مسئله به صورت با سازمان صورت گرفته است. مسئله به صورت دو بعدی و با تقارن محوری نسبت به محور لوله ی هدف در نظر گرفته شده است. ؛ همچنین شار در طول دیواره ی لوله، ثابت می¬باشد. تاثیرات حاصل بر ضریب انتقال حرارت جابجایی و افت فشار در 5 عدد رینولدز(800Re=، 1100Re=، 1400Re= ، 1700Re= و2000=Re) بررسی شده است.

*****************************************************************************************

16- امیر حسین مهدوی میمند (شماره دانشجویی: 951273081)

عنوان پایان نامه: طراحی، تحلیل و ساخت راه پله و میز نور تاشوی دیواری

چکیده:

افزایش جمعیت، پیشرفت تکنولوژی و محدودیت امکانات ساختمان سازی، طراحان را به سمت استفاده از شیوههای نوین طراحی و حداکثر استفاده بهینه از فضا هدایت میکند. از اینرو مهندسان به استفاده از طرحها و ایدههایی که حداقل اتلاف فضایی و مصالحی را داشته باشد و در عین حال کارایی و امکانات مناسب را ارائه دهد ترغیب میشوند. یکی از این ایدهها ساخت راه پله تاشو وانواع میز های تاشو میباشد، تا شرایط مناسبی را برای بناهایی با محدودیت مکانی ایجاد کند و علاوه برافزودن امکانات محیط باعث اشغال فضا نشود. در این مقاله سعی میشود به معرفی دو نمونه از راه پله و میز نور تاشو بپردازیم که طراحی این سازهها با استفاده از نرمافزار سالیدوورک بوده و تحلیل آنها به صورت دستی میباشد و پس از آن به مراحل ساخت و نصب اشاره شده و در نهایت موفقیت آمیز بودن کلی کار مورد ارزیابی قرار میگیرد.

*****************************************************************************************

17- امید نجم آبادی (شماره دانشجویی: 951273086)

عنوان پایان نامه: تحلیل تنش خمشی و تماسی در چرخدنده‌های مارپیچ و مقایسه با استاندارد آگما

چکیده:

یکی از راه های کاربردی برای انتقال قدرت و گشتاور ، چرخدنده ها می‌باشند؛ چرخدنده ها یکی از پر کاربرد ترین قطعات در صنعت می‌باشند و امروزه بیشتر دستگاه های موجود در صنعت دارای چرخدنده بوده و با توجه به نقش کلیدی چرخدنده درصنعت لازم به بررسی جامعی درباره علل خرابی چرخدنده ها ونیز جلوگیری از وقوع آن انجام گیرد. در طراحی چرخدنده ها هنگام انتقال قدرت تنش های بسیاری وجود دارد ، تنش های تماسی و خمشی در دندانه های چرخدنده یکی از اصلی ترین عامل های خرابی در چرخدنده ها می‌باشد. در این پروژه تمرکز بر اعتبار سنجی مقاومت دندانه های چرخدنده مارپیچ در برابر تنش خمشی و تماسی با استفاده از استاندارد AGMA و روش المان محدود (FEM) در نرم افزار ANSYS شده است که نتایج همخوانی نسبتاً خوبی را نشان می‌دهد.

*****************************************************************************************

18- علی وطن دوست (شماره دانشجویی: 951273089)

عنوان پایان نامه: بررسی انتقال حرارت در کانال‌های موج‌دار

چکیده:

یکی از مشکلات حال حاضر دنیا، بحران انرژی می‌باشد، به همین جهت برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های مختلف، کارهای تحقیقاتی بسیاری انجام شدهاست. مبدل‌های حرارتی از جمله تجهیزاتی هستند که سهم زیادی در مصرف انرژی در صنایع مختلف دارند؛ از این‌ جهت افزایش بازده این تجهیزات سبب کاهش مصرف انرژی می‌شود. به همین دلیل در این پروژه، به بررسی موجدار کردن هندسه کانالها که یکی از راهکارهای افزایش انتقال حرارت در مبدلها میباشد، پرداخته شده است. بررسی افزایش انتقال حرارت در کانال‌های موج‌دار با تمرکز بر تأثیر هندسه کانال و نیز آرایش مختلف فینها انجام شده است. هندسه کانال-های مورد بررسی، سینوسی بوده و جریان موجود در این کانال‌ها از نوع آرام میباشد. در روش تحقیق از روش¬های حل عددی در نرمافزار انسیس-فلوئنت بهرهبرده شده است. مدلسازی و صحه سنجی نتایج انجام شده است. چگونگی افزایش انتقال حرارت با تبدیل کانال صاف به کانال موج‌دار و همچنین آرایش‌های متفاوت فین‌ها در کانال‌های موج‌دار از جمله نتایج این بررسی محسوب میشود.

*****************************************************************************************

19- پویا اسمعیلی (شماره دانشجویی: 951273008)

عنوان پایان نامه: بررسی تاثیر ابعاد هواگرمکن خورشیدی بر عملکرد حرارتی آن

چکیده:

انرژی خورشیدی پاک‌ترین و در دسترس‌ترین انرژی شناخته شده است و کاربردهای فراوانی دارد. هواگرمکن خورشیدی، به عنوان یک نمونه از گیرنده‌های مسطح خورشیدی، یکی از کاربردهای این انرژی است. از هواگرمکن خورشیدی به منظور تولید هوای گرم و نیز ایجاد تهویه مطبوع در ساختمان استفاده می‌شود. ساختمان ساده آن متشکل از یک کانال قائم است که یک وجه آن صفحه جاذب و وجه دیگر پوششی شفاف است. هوای سرد اتاق از قسمت زیرین کانال وارد می‌شود و بر اثر انتقال حرارت جابجایی طبیعی با صفحه جاذب، دمای آن افزایش و بر اثر نیروی شناوری به سمت بالای کانال جریان می‌یابد و وارد فضای مسکونی می‌شود. در تحقیق پیش رو، با استفاده از مدل‌سازی ریاضی در نرم‌افزار متلب، تاثیر ابعاد کانال بر عملکرد حرارتی هواگرمکن بررسی شده است. نتایج نشان می‌دهد که بازده هواگرمکن با افزایش ارتفاع کانال افت می‌کند اما افزایش عمق کانال موجب افزایش بازدهی می‌شود.

*****************************************************************************************

20- علیرضا اثناعشری (شماره دانشجویی: 951273002)

عنوان پایان نامه: بررسی عددی انتقال حرارت در یک لوله حلقوی با پره

چکیده:

با افزایش روز افزون هزینه‌های تأمین انرژی شامل ایجاد و یا خریداری آن با توجه به حذف یارانه‌های مربوطه و تعیین ارزش واقعی نهاده‌های انرژی، استفاده بهینه از آن، جلوگیری از هدر رفت آن از طرق مختلف از جمله تعویض سیستم های قدیمی با تکنولوژی های جدیدتر، برطرف نمودن عیوب تجهیزات، افزایش راندمان تجهیزات با ایجاد تغییرات ساختاری و یا استفاده از تکنولوژی های نوین در آن‌ها، اهمیت فوق العاده‎‌ای یافته است. امروزه مبدل‌های حرارتی، نقش انکارناپذیری در بازیافت انواع حامل های انرژی (خاصه از نوع حرارتی) ایفا نموده فلذا افزایش راندمان اینگونه تجهیزات، مخصوصا با استفاده از انواع فین ها با توجه به راندمان بسیار بالای حرارتی، بسیار مورد توجه قرار گرفته و استفاده از آن‌ها در صنایع گوناگون، بسته به نوع انتخابی، دیر زمانی است که آغاز گردیده است. در این پژوهش، انواع مبدل‌های حرارتی ابتدا معرفی گردیده و سپس یک مبدل حرارتی لوله‌ای هم مرکز با فین های مستطیل شکل در نرم افزار انسیس شبیه سازی شد. سپس اعتبار سنجی داده های شبیه سازی با مراجع انجام گردید. بررسی های حاصله نشان از آن دارند که افزایش تعداد فین ها اثر قابل ملاحظه ای در افزایش راندمان مبدل را دارند اما افت فشار ناشی از استفاده از فین ها باعث ایجاد محدودیت در تعداد فین ها می‌شود.

*****************************************************************************************

21- امین خان احمدی (شماره دانشجویی: 951273037)

عنوان پایان نامه: بررسی پارامتری سیستم ترکیبی سرمایش تبخیری نقطه شبنم-سرمایش تراکمی

چکیده:

سیستم سرمایش تراکمی از گذشته تا‌کنون، پاسخی در‌دسترس برای جایگزینی مکانیزم سرمایش تبخیری مستقیم در مناطقی با رطوبت بالاتر بوده است اما معایبی که استفاده‌ی دائم از این سیستم به همراه دارد، غیر‌قابل چشم‌پوشی است. سیستم‌های سرمایش تبخیری حتی با کاهش دمای خروجی تا دمای نقطه شبنم نیز توانایی ایجاد کامل شرایط آسایش انسان‌ها را در بسیاری از اقلیم‌ها به تنهایی نخواهند داشت. با این اوصاف، نیاز یک سیستم سرمایش ترکیبی که همزمان قدرت سرمایش سیستم‌های سرمایش تراکمی و کاهش مصرف انرژی در سیستم‌های سرمایش تبخیری را دارا باشد، احساس می‌شود. سیستم پیشنهادی در این پژوهش می‌تواند تا ۵۰ درصد از مصرف انرژی الکتریکی بکاهد. در این پژوهش، ابتدا به معرفی سیستم‌های سرمایش تبخیری نقطه شبنم می‌پردازیم، سپس بر روی توصیف و بررسی عملکرد سیستم های ترکیبی، شامل مکانیزم‌های سرمایش تراکمی و سرمایش تبخیری نقطه شبنم و قیاس آن‌ها با سیستم‌های سرمایش تراکمی رایج تمرکز می‌کنیم. روش‌کار در این پژوهش در بررسی پارامتری معادلات برای هر یک از سیستم‌های پیشنهادی و سیستم‌های سرمایش تبخیری مرسوم و قیاس آن‌ها خلاصه می‌شود.

*****************************************************************************************

22- مجتبی بحیرایی (شماره دانشجویی: 951273018)

عنوان پایان نامه: شبیه سازی، طراحی و ساخت بازو رباتیک در حالت سری

چکیده:

با پیشرفت تکنولوژی و رفع نیازهای اولیه بشر، انسان خود را درگیر دغدغه های متعالی تری یافت. امروزه ساخت ربات های هوشمند برای آسانتر شدن زندگی و کمک به بالاتر رفتن سطح زندگی انسان ها و کمک به بالابردن توانایی انسان از دغدغه های اصلی متخصصین در این حوزه است. بازوهای مکانیکی (Manipulator) از رابطهای صلبی تشکیل میشوند که به وسیله مفصلهایی که حرکت نسبی رابطهای مجاور را ممکن میسازند، به یکدیگر اتصال یافته اند. بازوهای مکانیکی توانایی انجام عملیات از پیش برنامه ریزی شده متنوعی را در صنایع مختلف دارند. هدف از این پایان نامه شبیه سازی، طراحی و ساخت بازو رباتیک متنوع و کم هزینه میباشد. بدین منظور، از برد Arduino 328P برای مدار الکتریکی، از موتور نوع Servo motor برای جابجایی محورها، از ماژول بلوتوثی HC-05 برای کنترل ربات استفاده شده است. برای طراحی سه بعدی بازو از نرم افزار Solidworks، برای برنامه نویسی برد از نرم افزار Arduino، برای ساخت قطعات از پرینتر سه بعدی استفاده شده است. برای این بازو پنج درجه آزادی در نظر گرفته شده است که با کمک سروو موتور هایی که در محل های مناسب تعبیه شده است کار میکنند.

*****************************************************************************************

ورودی های 96